Víkendové pobyty pro dva

 

Víkendové pobyty pro dva


 

Nejen milovníci přírody, ale i turisté, nebo zamilovaní rádi aktivně využijí čas o víkendu toulkami ve dvou. Zakotvit mohou v našem útulném penzionu na okraji CHKO Blanský les. Nabízíme příjemné a klidné ubytování, stravu i mlsání ke kávičce a výhled do okolních lesů. V našem cyklopenzionu se zaměřujeme na to, aby při návratu z toulek po blízkém i dalekém okolí měli postaráno o skvělou večeři a ničím a nikým nerušené víkendové ubytování.

V údolíčku mezi kopci na konci obce s nádherným jménem Kvítkovice se nachází cyklopenzion Blanský les. Jak sám název napovídá, místní krajinu plnou lesů můžete objevovat nejen po vlastní pěší ose, ale rovněž na kolech. Po vydatné snídani v penzionu můžete vyrazit třeba na cyklovýlet. Nedaleká kaskáda několika rybníků pod penzionem je skvělou příležitostí k osvěžení těla i ducha. Večer po návratu vám na přání připravíme naši specialitu a jako zákusek oblíbený domácí dort. Je docela možné, že po víkendu stráveném u nás si jen postesknete, že jste sem měli jet rovnou na celý týden.

Nádherná příroda, do jejíhož středu je náš penzion usazen, nabízí nepřeberné množství cílů. Uskutečnit můžete výpravy Křemžskou kotlinou, na barokní zámek v Červeném Dvoře, vydat se na výšlap na vrchol Kleť, nebo na výlet ke zřícenině Dívčí Kámen, či na výpravu na keltské oppidium na území obce Třísov. Pro sezónní turistiku jsou zvlášť vhodné naučné stezky národní přírodní rezervací Vyšenské kopce.

V současnosti se na území CHKO Blanský les můžete setkat až s 52 druhy savců, z nichž 12 je zvláště chráněno. V 90. letech 20. století byl zaznamenán návrat rysa ostrovida. Pro hnízdění si pravidelně tuto oblast vybírá na 115 druhů ptáků. V bukových lesích je to čáp černý, kulíšek nejmenší, holub doupňák, ale i sýc rousný nebo datlík tříprstý, či jeřábek lesní. 41 druhů ptáků vyskytujících se v této oblasti je zvlášť chráněno. Z bezobratlých, kteří dokážou uchvátit svými neobyčejnými barvami těla i křídel a krovek je možno v bučinách zahlédnout mnohé druhy tesaříků, nebo význačné druhy teplomilných motýlů, a to zvláště v NPR Vyšenské kopce.

Přijeďte se k nám podívat a sami uvidíte na vlastní oči a ochutnáte na vlastní smysly. Zařídíme pro vás i pobyt na prodloužený víkend, nebo na celý týden.

 
 

Copyright © 2020 Penzion Blanský les. Všechna práva vyhrazena.

Hide