Objevte jižní Čechy

 

Objevte jižní Čechy


Jižní Čechy

Jižní Čechy to jsou rybníky, rašeliniště a stoky v rovinaté Třeboňské pánvi, ale také nekonečné hvozdy pokrývající hřbety Šumavy i hluboká údolí Vltavy. Oblast, která byla v historickém kontextu kolébkou husitství, ale i území, v němž měli svá domovské práva všemocní Vítkovci. Zároveň zde můžeme najít hrady a zámky, bohaté kláštery i drobné tvrze a hlavně krásnou přírodu.

Střední Povltaví

V této oblasti jsou největšími cestovatelskými magnety hrady Orlík a Zvíkov. Zavítat můžeme na úpatí Brd, na břeh Orlické přehrady a dále do nádherné, i když poněkud drsné krajiny Čertovy hrbatiny.

Písecko a Strakonicko

Architektura obou měst ukazuje na jejich středověký původ. Dále rázovitá lidová architektura nebo stříbrně se zrcadlící hladina mnoha rybníků a mezi tím vším řeka Otava, to vše je Písecko a Strakonicko.

Jihovýchodní Šumava

Boubín – prales a zároveň i významný šumavský vrchol, který je společně s vrcholem Libín často navštěvovaným místem Šumavy. Za vidění stojí i podhůří Šumavy, v němž se vinou řeky Blanice a Volyňka.

Táborsko

Gotické hrady, výrazné zříceniny, hustá rybniční soustava v povodí Lužnice, to vše je lákadlem pro prázdninové výlety na Táborsku.

Českokrumlovsko a Českobudějovicko

Perlou tohoto kraje je Český Krumlov, památka UNESCO, v oblasti s četnými rybníky v blízkosti jihočeské metropole táhnoucí se až k nejvýchodnějšímu cípu Šumavy.

Třeboňsko

Magnetem pro turistické výlety v této oblasti je přepychové sídlo Petra Voka v Třeboni, dále gotický hrad v Nových Hradech nebo zrekonstruovaná tvrz v Žumberku s unikátním systémem opevnění.

Telčsko a Česká Kanada

Stejně jako v Telči, tak i na náměstí v Jindřichově Hradci na turisty a milovníky historických památek dýchne duch renesance. Pokračovat v tomto historickém duchu můžete i na pohádkovém zámku Červená Lhota anebo na románském hradu Landštejn.

 
 

Copyright © 2020 Penzion Blanský les. Všechna práva vyhrazena.

Hide