Lipno v zimě

 

Lipno v zimě


Milovníci zimních sportů ze všech koutů naší vlasti si přijíždějí užít zimu na Lipno. Přidat se k nim můžete i vy! Čeká tu na vás různorodé vyžití na sněhu i ledu, na vyhlídkových stezkách při běžkaření nebo na bruslích po zamrzlé Lipenské přehradě. Trasy si můžete volit podle svých fyzických schopností a možností. Na Lipně se tedy rozhodně nebudete nudit ani v zimě.

Aquaworld Lipno

Resort Lipno svým návštěvníkům nabízí v zimě stejně dobré a různorodé vyžití, jako je tomu i v letních měsících. I v zimních měsících si na Lipně kromě sněhu, ledu a zimních sportů můžete dopřát i plavání. Stačí navštívit Aquaworld Lipno, kde si dosyta užijte vodních radovánek nejen vy, ale i vaše děti. V tomto centru nekončících vodních radovánek vás rádi uvítají denně, a to od 10 hodin dopoledne. Strávit tam můžete klidně i celý den, až do 21 hodin. Zábavu i sport ve vodě vám nabídne tobogán, vířivka, protiproud, umělé vlny, ale i klasický plavecký bazén nebo brouzdaliště či skluzavka pro malé děti.

Skiareál Lipno

Milujete kvalitně zasněžené sjezdovky? Chcete lyžovat i se svými dětmi na bezpečných sjezdovkách? Pak vyrazte za rodinným lyžováním do Skiareálu Lipno. Díky třem čtyřsedadlovým lanovkám se dostanete pohodlně nad špičkami stromů s výhledem do širokého okolí až na výchozí bod vašich cest. A užívat si můžete nejen klasické sjezdové lyžování, o čemž svědčí snowpark pro milovníky snowboardingu, ale na své si přijdou i běžkaři, pro které je tu upravováno na 40 km lyžařských stop vedoucích krásnou šumavskou krajinou.

Bruslařská trasa na Lipně

11 km dlouhá bruslařská dráha na zamrzlém Lipně láká za krásných slunečních dnů v zimě dlouhou řadu zájemců o bruslení na upravovaném povrchu zamrznutého jezera. O víkendech se počet návštěvníků často vyšplhá až k 5 tisícům za den. Na bruslích je možné vydat se po dráze z Lipna nad Vltavou do Frymburku, která měří přesně 10 922 metrů, nebo vyrazit na pravidelně upravované tratě v Horní Plané a v Lipně nad Vltavou. Vzhledem ke své šířce upravené plochy se jedná doslova o bruslařskou dálnici, na níž po trase potkáte i několik ledových barů. Navíc každého návštěvníka jistě potěší to, že vstup na dráhu je zdarma.


 

 
 

Copyright © 2020 Penzion Blanský les. Všechna práva vyhrazena.

Hide