Lipno v létě

 

Lipno v létě


Léto u Lipenské přehrady, pokud jste o něm dosud jen snili, je čas vyrazit na cesty a poznávat krásy tohoto místa. Ideálním výchozím bodem pro vaše turistické cesty, cyklistické trasy a další poznávací výlety se může stát například penzion Blanský les. U Lipna si přijdou na své jak rodiny s dětmi, tak  milovníci vodních sportů a rybaření, stejně jako milovníci plážového lenošení. Vyrazit odsud můžete na romantický zámek Hluboká, na hrad Rožmberk, do okouzlujícího historického města Český Krumlov anebo na hrádek Frymburk. Možností, jak strávit dovolenou na Lipně, je nespočet.   

Stezka korunami stromů

Kdo byl na Lipně a nenavštívil Stezku korunami stromů, jako by tu ani nebyl. Dřevěné konstrukce v délce 372 metrů zasazené do korun stromů smíšeného lesa, to je lipenská rarita. Jedná se o první stezku tohoto typu, která byla na území ČR zbudována. Je celoročně přístupná, takže v každém ročním období se vám naskytne jiný výhled do okolí. Na konci prohlídkové trasy je umístěna 40 metrů vysoká vyhlídková věž.

Aqua World Lipno

V zimě, nebo v létě, koupání je dovoleno. Ovšem v Aquaworldu Lipno to není jen tak obyčejné koupání. V prostorách rekreačního parku Marina Lipno se vydovádí děti i dospělí. K dispozici jsou to vodní atrakce, divoká voda s peřejemi, vzduchové podvodní trysky k masážím, dětské brouzdaliště pro nejmenší děti, whirlpool, ale i finská sauna a pro milovníky klasického plavání obdélníkový plavecký bazén. Stačí si jen vybrat, kam zavítat, a pak už se můžete ponořit do víru relaxace, uvolnění anebo zábavy. Vodní radovánky jsou tu díky bezbariérovému přístupu umožněny i handicapovaným osobám.

Bobové dráhy v areálu Bobovka

Pro malé i velké milovníky rychlosti jsou v areálu Bobovka v Lipně nad Vltavou připraveny hned 2 bobové dráhy. Na start vás vyveze vlek a dolů už pofrčíte na speciálních bobech nerezovým korytem. Bobovat mohou už děti od 3 let s rodiči a od 8 let pak samostatně. Jediným unikátem v ČR je nová Horská dráha, která se vzájemně proplétá s bobovou dráhou. Otevřeno je tu celoročně.

 
 

Copyright © 2020 Penzion Blanský les. Všechna práva vyhrazena.

Hide