Hluboká nad Vltavou

 

Hluboká nad Vltavou


 

Zámek – pohádky

Udělali byste chybu, kdybyste při svých toulkách po okolí nenavštívili úchvatný zámek Hluboká, v němž se natáčely mnohé naše nejznámější a nejoblíbenější pohádky, jako například „Pyšná princezna“. Zámek Hluboká rozhodně stojí za vidění a také za prohlídku. Hned na několika prohlídkových okruzích se seznámíte nejen s historií zámku, ale můžete se vydat i na okruh historickým zámeckým parkem anebo vystoupat na věž, odkud je okouzlující výhled do okolí. Zámek vás zcela jistě zaujme svou dokonalou podobou, kterou mu dodala přestavba ve windsorském stylu v období let 1840 – 1871.

Kostel, koupání, golfové hřiště

Podle toho, jak vám bude přát počasí, můžete z prohlídkových tras, zábavných center a pamětihodností dále vybírat kupříkladu z návštěvy kostela, vyrazit na golfové hřiště nebo tenisové kurty, či za úmorného letního vedra se vydat raději k vodě. Koupaliště Hluboká nad Vltavou vám jistě poskytne to pravé letní osvěžení.

Navštivte ZOO

Nejen pro zpestření dovolené, ale klidně i jako celodenní zábavu nebo výlet na víkend můžete podniknout cestu do ZOO. V období letních prázdnin zde probíhají večerní komentované prohlídky. Na ty doporučujeme objednání předem. U některých druhů zvířat máte jedinečnou příležitost zúčastnit se komentovaného krmení vždy v pravidelných časech, a to od května až do září. Komentované krmení se týká zejména medvědů hnědých, pelikánů, kočkodanů a rosomáků nebo vyder. Pro ty z vás, kteří si oblíbí nějaké zvíře a rádi by se stali jeho patronem či adoptivním rodičem je tato možnost vždy otevřena. Vyplníte pouze přihlášku k adopci a pak můžete pravidelně zasílat svůj příspěvek.

Muzeum

Původně lovecký zámek Ohrada je v současnosti velmi navštěvovaným muzeem lesnictví, myslivosti a rybářství. Naleznete zde unikátní exponáty z lovů, například trofej šestadvacateráka, dozvíte se mnoho nových informací o rybníkářství, těžbě dřeva nebo o chovu vodního ptactva. Lovecký zámek Ohrada se pyšní rovněž velkým množstvím vzácné freskové výzdoby.

Alšova Jihočeská galerie

Skvělým nápadem bylo zasadit Jihočeskou Alšovu galerii do prostředí neogotické jízdárny.  V ní máte možnost setkat se jak se světovými malířskými díly, tak s významnými českými sbírkami od současného umění, až po historická malířská díla zasazená do období gotiky.

Lodní doprava a přístav

Nezapomenutelným prázdninovým zážitkem či výletním se pro vás i vaše děti může stát vyhlídková plavba lodí. Z paluby lodě můžete pozorovat panenskou přírodu soutěsky, jejíchž celých 10 km je okouzlující zachovalou přírodní rezervací.  A kdo touží po adrenalinu v žilách, má možnost vyzkoušet vodní lyžování v Purkarci.

 
 

Copyright © 2020 Penzion Blanský les. Všechna práva vyhrazena.

Hide