Cykloturistika v jižních Čechách

 

Cykloturistika v jižních Čechách 


 

Jižní Čechy jsou pyšné nejen na své hrady a zámky, ale také na nedotčenou přírodu, která uchvátí každého návštěvníka této oblasti. Místní zajímavosti si můžete vychutnat ze sedla svého kola anebo při pěší turistice. Nadace Jihočeské cyklostezky vychází cykloturistům vstříc a stará se o neustálé rozšiřování sítě jihočeských cyklostezek.

Okolí CHKO Blanský les

Chráněná krajinná oblast Blanský les je pozoruhodně zachovalý krajinný celek v širším podhůří Šumavy. Jedná se o přírodní prostředí nepříliš narušené negativními vlivy lidské činnosti. Na ploše 21 235 hektarů, kterou Blanský les zaujímá, naleznete mj. zříceninu Dívčí kámen, Kremžský potok, který se právě pod touto zříceninou vlévá do Vltavy, dále vrchol Kleť a mnohé další zajímavosti. Více, než polovinu plochy CHKO Blanský tvoří lesní porosty.   K těmto cílům, ale i k mnoha dalším zahrnutých do maloplošných chráněných území vás zavede hustá síť cyklostezek. Pokud dáváte přednost pěší turistice, vychutnáte si také mnohé detaily jako teplomilnou a vápnomilnou květenu, mnohé historické památky, jako například cisterciácký klášter v Zlaté koruně, či zajímavě utvářené krystalické vápence tvořící zdejší geologické podloží.

Cyklostezky, silniční turistika a bike po lesích

Blanský les a jeho okolí je ideální pro cyklistiku všeho druhu. Každý povrch a terén od rovin s hustou rybniční sítí, až po kopce a vrchy si zde najde své příznivce. Milovníci rychlých přesunů si jistě užijí sjezd z Kletě až do vltavského údolí. Tento sjezd má převýšení více než 600 metrů. Je to poměrně nedávno, co v této oblasti vznikla hustá síť cyklostezek, na kterých budete obdivovat jejich dobré značení. Můžete tu rovněž absolvovat bike po lesích a polních cestách, které jsou mimo značené stezky. Panuje tu totiž, na rozdíl od silně regulovaného pohybu v národním parku, mírnější regulace pohybu, a tak i milovníci adrenalinové cykloturistiky tu mají dveře otevřené. Využívat můžete polní cesty, lesní stezky a rozhodně si tu nebudete připadat jako v lidském mraveništi, jak je tomu někdy na známých šumavských  cyklostrádách.

Poraďte se v penzionu Blanský les

Nejen na internetových portálech, ale i přímo u nás v penzionu Blanský les se můžete informovat o trasách, které by vás zajímaly, o obtížnosti jejich zdolání, vybavenosti odpočívkami, cyklopointy atd. Rádi vám doporučíme takovou trasu, která bude vyhovovat jak jednotlivcům, tak celým rodinám cykloturistických nadšenců.

 
 

Copyright © 2020 Penzion Blanský les. Všechna práva vyhrazena.

Hide