České Budějovice – praktické informace

 

České Budějovice


 

České Budějovice jsou správní i kulturní metropolí Jihočeského kraje. Toto město nalezneme na soutoku řek Vltavy a Malše v Českobudějovické pánvi. Vznik města je datován rokem 1265. Během 30. let 19. století se staly Budějovice dočasným hlavním městem. Rok 1641, znamenal pro město velkou katastrofu. Lehly tehdy při velkém požáru dvě třetiny města. Nejen díky železnici se na počátku 19. století staly České Budějovice opět důležitým centrem.

Černá věž – symbol bohatství města

Když se řekne České Budějovice, většině z nás se vybaví známá historická stavba ze 16.  století – takřka 72 metrová Černá věž v samotném centru města blízko katedrály sv. Mikuláše, která  je v současnosti velmi navštěvovanou turistickou atrakcí. V sezóně je denně přístupná veřejnosti, která z jejího ochozu může pozorovat hemžení na náměstí Přemysla Otakara II v centru města z patřičné výšky. Shora krásně vynikne i Samsonova kašna z 18. století a místo se zabudovaným bludným kamenem, který je dnes už pouhou připomínkou středověké šibenice. Původně Černá věž sloužila jako strážná a hlásná věž. Půda, na které je vystavěna, musela být podložena dubovými piloty, které zpevnily její základy. V báni Černé věže se návštěvníci setkají se sedmi zvony.

Budějovický Budvar má svůj zvon i zvuk

Jeden ze zvonů Černé věže nese jméno Budvar a má ve svém pivovarnickém znaku skrytou symboliku, která má tomuto oblíbenému zlatavému moku a jeho výrobě v Budějovicích přinášet štěstí. Je až symbolické, že stejně tak, jako se zvuk zvonu Budvar nese do širokého okolí, stejně dobrý zvuk má i Budějovický Budvar za hranicemi města i republiky. Patří k dlouhodobě nejúspěšnějším pivovarům v naší zemi a není snad jediného Čecha, který by chuť proslaveného piva nevyzkoušel na svých vlastních chuťových pohárcích. A co může lépe na toulkách krajem osvěžit než správně vychlazené pivo. Pro řidiče pochopitelně i v nealko formě jako Budweiser Budvar B:FREE.

Navštivte také další atrakce

Pokud se vydáte do Českých Budějovic i s dětmi, můžete je vzít do největšího zastřešeného zábavního parku v Jižních Čechách, do Hopsária, kde si mohou vaše děti užít zábavy a her denně až do 19 hodin, a to celoročně. Navštívit můžete společně i bazén či letní plovárnu, která se otevírá již na konci května. Častým cílem návštěvníků města a turistů je rovněž Jihočeské muzeum, jehož sbírky čítají více než 800 tisíc předmětů. Otevřeno je celoročně vyjma pondělků. Hlavy rodin se i svými syny mohou vydat na prohlídku muzea historických motocyklů, jedné z největších historických sbírek motocyklů v ČR. Otevřeno je od března do října vyjma pondělků.

 
 

Copyright © 2020 Penzion Blanský les. Všechna práva vyhrazena.

Hide