[:cs]Akce v Českém Krumlově v letních měsících[:]

 

[:cs]

Akce v Českém Krumlově v letních měsících


Český Krumlov je místem spojeným nejen s historickými stavbami a bohatou kulturní tradicí, ale rovněž městem, kde se koná každoročně velké množství tradičních akcí. Například letos proběhne již 31. ročník Slavností pětilisté růže a rovněž 31. ročník Festivalu komorní hudby. Navíc tradicí od roku 1991 se tu stal i Mezinárodní hudební festival Český Krumlov. Rozhodně se tedy vyplatí v letních měsících přijet do Českého Krumlova a těchto kulturních akci se zúčastnit. Na všechny uvedené akce je možné zakoupit si vstupenky již v předprodeji. 

Slavnosti pětilisté růže

Ve dnech 16. – 18. 6. se stane město Český Krumlov hostitelem Slavností pětilisté růže, které letos připomenou všem účastníkům i divákům významnou událost, a to sňatek Viléma z Rožmberka s Polyxenou z Pernštejna, který se konal L. P. 1587. U této příležitosti budou procházet městem historické průvody v tradičních dobových kostýmech. Na řece Vltavě bude plout pravá italská gondola, kterou vladař dostal svatebním darem. Bohatý kulturní program můžete shlédnout na deseti scénách po celém městě. Návštěvníci této letní krumlovské akce uvidí a uslyší dále kromě celé řady hudebních souborů také, mnohá divadelní představení, několik souborů historického šermu nejen z naší vlasti, ale i ze zahraničí a také skupiny historického tance anebo kejklíře, předvádějící zručně své kousky s ohněm.

Festival komorní hudby

 Místem konání letošní Barokní noci na zámku Český Krumlov v rámci 31. ročníku Festivalu komorní hudby se stává ve dnech 23. 6. – 5. 7. 2017 nejen nádvoří zámku, ale také Zámecká zahrada, Barokní divadlo, Maškarní sál a Plášťová chodba. Tento festival s nejdelší tradicí ve městě získal průběhem doby na věhlasu a ze skromné podoby se proměnil na věhlasnou tradiční akci.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Jedná se o největší kulturní událost Jihočeského kraje, kterou pravidelně navštěvují špičky naší politické reprezentace, členové diplomatického sboru i významné osobnosti hospodářské sféry. V letošním roce se festival uskuteční ve dnech 14. 7. – 5. 8. 2017.

[:]

 
 

Copyright © 2020 Penzion Blanský les. Všechna práva vyhrazena.

Hide